Üksteist
Marcin Świetlicki

Marcin Świetlicki (snd 1961) on poola keskmise põlvkonna tuntumaid ja omanäolisemaid kirjanikke. Juba tunnustatud luuletajana debüteeris ta 2006. aastal romaani˛anris ning seda väga edukalt – “Kaksteist” tunnistati samal aastal Poola parimaks kriminaalromaaniks ning muutus kultusraamatuks. “Üksteist” on viimane osa meistri triloogiast ning see sai maineka Gdynia kirjandusauhinna. Meister püüab jaanuarikuises tuulises Krakowi eeslinnas lahendada mõne aasta tagust Doktori surma mõistatust. Ning meistril pole ikka ID-kaarti, mobiili, autojuhilube ega pangakontot.

Luuletajana on Marcin Świetlicki saanud ohtrasti Poola kirjandusauhindu, eesti keeles on ilmunud ka tema luulevalimik “Profaani laulud”.

„Pan” Lindepuu on teinud tänuväärse valiku ja nauditava tõlke. Kui miski võiks olla kultusraamat, siis just see. Äsja ilmus järg, meistri-triloogia teine osa „Kolmteist”. Selle kaanel ütleb Kivisildnik „Kaheteistkümne” kohta: „...tegu on absoluutse tipptasemega”. Ma olen üldiselt harva Kivisildnikuga nõustunud, aga see kord täielikult.
   Mihkel Mutt

Originaalpealkiri: Jedenaście


Ilmumisaasta: 2011

Lehekülgede arv: 219

Mõõtmed: 209x148x11 (mm)

ISBN:

Kaanekujundus: Hermo Sakk

Kaaned: pehmekaaneline

Arvustused:

Janar Ala, Postimees+ "Meister ja margariita (pluss muud joogid)"

loterii, blogipostitus "Üksteist"